Tudnak úgy utalni mások a Revolut számládra, hogy azt bankkártyás fizetéssel végzik el. Ez főleg olyan devizáknál lehet hasznos, mint a magyar forint utalás.
Mivel a Revolut nemzetközi forint számlaszámot ad a felhasználóinak, így egy hazai, magyar bankból nem belföldi utalásként, hanem nemzetközi utalást kell elvégezni, ami magasabb díjjal jár valószínűleg és több nap is lehet az utalási idő.
Fontos viszont, hogy kártyás fizetések útján hetente legfeljebb 250 angol font (vagy ennek megfelelő összeget más pénznemben) kaphatsz.
Tehát, ha valaki utalna neked a Revolut számládra és nem megoldható az, hogy az utaló a Revolut fiókjából küldje el neked az összeget (mert mondjuk nincs is Revolut fiókja), akkor létre tudsz hozni egy fizetési hivatkozás, kapsz egy linket, amire rányomva az utaló, egyszerűen bankkártyájával fizetve el tudja neked juttatni az összeget. Ez a küldőnek sem fog pénzbe kerülni, mert egy bankkártyás tranzakciót végez el. Továbbá rögtön meg fog érkezni az összeg az egyenlegedre.
Fontos: Ha túl sokszor használja ki ezt valaki, tehát ugyanaz a felhasználó túl sokszor fizet így neked vagy fordítva, akkor a Revolut idővel ezt a funkciót tilthatja (valószínűleg az esetleges pénzmosás ellen védekezve így). Tehát ezután ugyanaz a felhasználó utalhat neked vagy neki is létre kell hoznia Revolut fiókot, amiből utána tudni fog neked pénzt küldeni vagy te fogsz tudni küldeni neki.
Fizetési hivatkozás létrehozásának menete
Lépj be a Revolut app-ba, majd alul nyomj az ‘Fizetések’ pontra és utána jobb felül az ‘+’ gombra:

Majd ezután itt válaszd alul a ‘Fizetési hivatkozás létrehozása’:

Válaszd a ‘Pénz kérése’ opciót és utána alul a ‘Meghatározott összeg kérése’ pontot. Ezután add meg a devizanemet és az összeget, valamint jegyzetet is adhatsz hozzá, például mi is a fizetés tárgya, ezt a megadott szöveget az utaló/fizető fél látni fogja majd:

Ezután a ‘Hivatkozás létrehozása’ gombra nyomva megjelenik egy ablak és itt meg tudod osztani a linket vagy kimásolhatod. Ezenkívül az is látható, hogy a fizetési hivatkozás meddig lesz elérhető:

Amikor az utaló/pénzt küldő fél megnyitja a linket, akkor egy ilyen felület fog megjelenni:

Itt látható a megjegyzésnél az, amit jegyzetként megadtál. Ha a ‘Kártyás fizetés’ gombra megyünk, akkor utána meg lehet adni a fizetéshez használandó bankkártya adatai (de Google Wallet vagy Apple Pay-el is tudsz fizetni, ha abban be van állítva a fizetéshez használandó kártya):

“Revolut fizetési hivatkozás létrehozása” bejegyzéshez 2 hozzászólás
Ha jól értelmezem, akkor Ft alapú Revolut számlát nyitok, és mellé kérhetek más devizában is számlát. (EUR)? Amennyiben külső utalás érkezik Forintban a deviza számlára, akkor azt aznapi árfolyammal konvertálva Euróban jeleni meg? Amennyiben Ft-ban érkezik, akkor azt a későbbiekben (kedvező árfolyam esetében) bármikor átválthatóm Euróra? Kártyával történő fizetéskor, KP felvételnél hogyan tudom kiválasztani, hogy a Ft, vagy Euro számláról szeretném?
Ha Revolutra regisztrálsz és a fiókodat létrehozod, akkor utána többféle devizában tudsz egyenleget nyitni, erről itt találsz további infókat:
Ha a forint egyenlegedhez tartozó bankszámlaszámra utalnak, akkor forint egyenlegre fog beérkezni az összeg, ha az euró egyenleged bankszámlaszámára utalnak eurót, akkor meg oda euró fog megérkezni. Egyébként több deviza egyenleghez ugyanazt a nemzetközi litván bankszámnlaszámot kapod, de a rendszer a beérkező devizát a megfelelő deviza egyenlegre teszi. Jelenleg a forint egyenleghez nem ad a Revolut belföldi forint számlaszámot, így oda költséges lehet utalni egy magyar bankból, ugyanis nem lehet így belföldi forint beutalást elvégezni. Ehhez tartozó cikk: https://revinfo.hu/utalas-revolut-szamlara/
Az egyenlegek közötti devizaváltáshoz cikk: https://revinfo.hu/revolut-arfolyam/
Bankkártyás fizetéshez és melyik devizáról von le stb… ebben a cikkben írtam: https://revinfo.hu/revolut-kartya/#Revolut_kartyas_fizeteskor_melyik_deviza_egyenlegrol_vonja_le_az_osszeget