A Revoluttal kapcsolatban sok téves, rosszul ismert információ olvasható a különböző fórumokon, csoportokban, cikkeknél kommentekben stb…
Ez annak is köszönhető, hogy a Revolutnak sok aloldala, cikke nem elérhető magyar nyelven, nem egy olyan egyszerűen felépülő szolgáltatás, mert például 5 féle Revolut csomag van. Ezenkívül országonként is eltérnek sokszor a feltételek, díjak, limitek stb…
És sokszor változhatnak a csomagok feltételei, limitek, sok minden, amit nem mindig kommunikál megfelelően a Revolut és nehéz is ezeket lekövetni.
De ezenkívül persze sok felhasználó sem jár utána a dolgoknak mélyebben vagy olyan forrásokból szerez információkat, amelyek esetleg nem lettek időközben frissítve vagy alapból rosszul lettek megadva…
Most ebben a cikkben összegyűjtöttem 5 olyan gyakori téves információt, amit több helyen olvastam, hallottam már.
Videó
Ha szeretnéd videón megnézni, akkor itt megtekintheted:
Iratkozz fel a YouTube csatornára is! 🙂
1. Revolut Metal csomagom van, mert abban tudok korlátlanul díjmentesen devizát váltani
Magyarországi Revolut ügyfeleknek hétköznapokon korlátlanul lehet devizát váltani úgy, hogy a Revolut nem számít fel érte díjat. Ez nem csak a Revolut Metal csomagban érhető el, hanem már a Revolut Premium csomagban is.
Ezenkívül azt is érdemes átgondolni, kiszámolni, hogy biztosan szükség van-e akár a Premium csomagra is? Sok olyan Revolut felhasználó van, aki nem használja ki a korlátlan díjmentes devizaváltást és igazából egy ingyenes, Standard csomag is elegendő lenne.
Igaz, hogy ott van egy havi limit és afelett 1% a díja hétköznapokon a devizaváltásnak, viszont a Premium csomagnak meg van egy havi vagy éves díja. Évente olyan 6,7 millió forint feletti értékben kellene váltani devizát ahhoz, hogy a Premium csomag csak emiatt megérje. Ha ekkora összeg alatt váltasz egy év alatt devizát, akkor a Standard vagy a Plus csomag kevesebbe került volna.
Persze most itt csak a korlátlan, díjmentes devizaváltást nézzük, a Premium csomaghoz hozzáadott biztosításokat és más díjmentes partneri előfizetéseket nem.
2. Minden hónap első napján van a hónapforduló és akkor lehet ismét díjmentesen váltani, készpénzt felvenni
Ha készpénzt szeretnél felvenni a Revolut kártyáddal, akkor minden csomagban ennek van egy díjmentes havi limitje, amíg a Revolut nem számít fel díjat. Ezenkívül a Standard és a Plus csomagban a devizaváltásnak is van egy havi díjmentes limitje.
DE, ezek a hónapfordulók mindenkinél egyedi, a regisztráció időpontjához kötődik. Ezt meg tudod nézni az app-ban, hogy mikor van a hónapfordulód és adott hónapban mennyiért tudsz még váltani díj nélkül vagy díjmentesen készpénzt felvenni.
Itt tudod megnézni:
- Lépj be a Revolut applikációba és menj/nyomj a bal felül található kör alakú profil ikonra.
- Ezután válaszd ki a ‘A csomagod’ pontot.
- Válaszd ki a ‘Készpénzfelvétel ATM-ből’ vagy ‘Devizaváltás’ opciót és utána fogod látni a hónapforduló napját és időpontját (‘Limit megújulásának dátuma: ‘).
3. A Revolut egyenleget más bankkártyájával is fel lehet tölteni
Nem lehet. Minden Revolut felhasználó a saját deviza egyenlegeit csak a saját nevére szóló bankkártyával töltheti fel. A Revolut szabályzatában ez le van írva és gyakori az, hogy például emiatt zárolhatják több felhasználó fiókját.
Sajnos a Revolut appban engedélyezi a rendszer azt, hogy más nevét megadva és a bankkártya adatokat, fel lehessen tölteni az egyenleget. Ezért gondolják azt sokan, hogy ez így rendben is van.
Egyébként még ebben a cikkben találsz további olyan gyakori eseteket, amelyek miatt törölhetik a Revolut fiókodat.
4. A Revolut középárfolyamon vált
Nem, a Revolut nem középárfolyamon vált, hanem fellette vagy alatta, attól függ, hogy veszel vagy eladod a devizát.
Ha például éppen az EUR/HUF árfolyama a kereskedelmi piacon 380 forint, akkor te ennél többért fogsz eurót venni, mondjuk a Revolut appban ekkor 381,3 forintot kell fizetned egy euróért.
A Revolut appban tudod mindig megnézni az aktuális árfolyamot, ami folyamatosan változik. Vagy ezen az oldalon tudod még megnézni a Revolut deviza árfolyamot.
5. A Revolut személyes számlára vállalkozásból eredő bevétel is érkezhet
Ha egyéni vállalkozó vagy, akár mellékállásban, akár főállásban és bevételed is érkezne mondjuk ügyféltől a Revolut számládra, akkor erre a személyes/magán Revolut egyenlegedet nem használhatod a Revolut szabályzata alapján.
Magyarországon a szabályok szerint, nem áfakörös egyéni vállalkozónak nem kell létrehoznia vállalkozói/céges bankszámlát. Lakossági bankszámlára is beérkezhet vállalkozói bevétel.
Viszont a Revolut saját szabályzata ezt nem engedélyezi és kötelezi a felhasználót arra, hogy Revolut Pro vagy Revolut Business számlát hozzon létre.
Ha egyéni vállalkozó vagy, akkor a Revolut Pro egy kényelmes megoldás, mert a saját, személyes Revolut fiókodban tudod létrehozni és használni, könnyen tudsz az egyenlegeid között átteni pénzt. Viszont fontos, hogy a forint deviza egyenleghez a vállalkozói bankszámládhoz is nemzetközi litván bankszámlaszámot kapsz, belföldi forint számlaszámot nem.
Ebben a cikkemben írtam részletesebben a Revolut Pro számláról.
Természetesen ezeken kívül még sok téves információ található és ezért érdemes például a Revinfo.hu oldalán található cikkeket átolvasni. Valamint fontos Revolut híreket, újításokat és változásokat emailben is megkapod, ha az alábbi formon feliratkozol.