A Revolut banknak nincsen bankfiókja és nincs saját ATM-je sem a világon.
Készpénz befizetése Revolut egyenlegre – Még nem elérhető mindenkinek!
Jelenleg nem minden magyarországi Revolut felhasználónak elérhető az az új lehetőség, hogy készpénzt tudj feltölteni a Revolut egyenlegedre, tehát ez még bétaverzióban fut.
A készpénzbefizetés díja: 2,5%
Tehát 100 ezer forint befizetésnek 2500 forintos díja lesz.
Ez azért is van, mert partner (Paysafe) segítségével tudja ezt megoldani a Revolut, aminek valószínűleg díja van a Revolut felé is.
Hol lehet készpénzt befizetni?
Magyarországon jelenleg főleg OMV benzinkutakon lehet befizetni, de ezt a Revolut appban meg lehet nézni. Előfordulhat, hogy a kiskereskedői partnerek bővülni fognak.
Mik a limitek?
A Revolut ezen oldalán találod a limiteket.
Egyszerre minimum 4000 forintot és maximum 290 ezer forintot lehet befizetni/feltölteni készpénzzel.
Havonta (naptári hónap) maximum 290 ezer forintot lehet készpénzben befizetni.
Évente (naptári év) maximum 1 millió 900 ezer forintot lehet befizetni.
Magyarországi Revolut felhasználók jelenleg csak forintban tudnak befizetni, más devizában nem lehetséges.
A készpénzbefizetés menete
- Menj a forint deviza egyenlegedre és nyomj a ‘Hozzáadás’ ikonra.
- Válaszd ki a ‘Készpénz befizetés’ módot:
- Ezután információkat kapsz a készpénzbefizetéssel kapcsolatban. Itt nyomj a ‘Folytatás’ gombra:
- Ezután válaszd ki azt a kiskereskedői partnert, ahol készpénzt szeretnél befizetni:
- Majd kapni fogsz egy vonalkódot, ami 30 percig érvényes (ha lejárna a 30 perc, akkor újat tudsz generálni). A partnernél a pénztáros ezt a kódot fogja leolvasni a telefonodról, majd át tudod adni a készpénzt.
- A nyugtát kérd el és őrizd meg. Ha bármi probléma lenne, akkor ez segít a gyorsabb ügyintézésben.
További lehetőségek:
- Van másik olyan banknál bankszámlád, ahova be tudsz tenni készpénzt és onnan átutalod a Revolut egyenlegedre.
- Van családtagod, ismerősöd, akit megkérsz, hogy az adott készpénz összegét utalja neked át és te odaadod neki készpénzben.
- Van olyan Facebook csoport, ahol úgymond idegennel, a csoporton belül találsz olyan tagokat, akikkel meg tudod ezt oldani, van olyan akinek készpénz kellene, mert nem tudna levenni Magyarországon ATM-ből egyes valutát könnyen, például dollárt, így neki készpénz kell, te meg a Revolut egyenlegedre szeretnéd feltenni. Nem ismerem és nincs tapasztalatom ebben, érdemes nem nagy összeget így betenni és óvatosan eljárni, személyesen ezt intézni és ne fizess ezért a szívességért másnak. Fontos, hogy itt törvényes kereten belül csináld, tehát mondjuk megmaradt euród a külföldi utazásból vagy forintot szeretnél betenni és nincs más forint alapú bankszámlád, csak a Revolut (ezt nem javaslom egyébként), akkor élj ezzel. Ne válts devizát mással így stb…
“Revolut készpénz befizetés” bejegyzéshez 2 hozzászólás
Szia,
van egy kérdésem, amelyről úgy hiszem, bármilyen nyilvánvaló is sokaknak a válasz, mégis;
talán nem kizárólag engem érdekel ez a több százezer hazai revolutos ügyfélkörből.
A kérdésem:
itt egy helyütt (Téma: Revolut készpénz befizetés – „További lehetőségek” – utolsó bekezdés) azt írod, hogy nem javaslod, hogy valakinek ne legyen semmilyen más banknál (is) forint alapú számlája a Revolut-on kívül.
Miért nem javaslod ezt a revolutos ‘kizárólagosságot’?
Milyen hátrányai/veszélyei lehetnek annak,
ha valakinek magyarországi, teljes jogú, ill. legitimitású, itthon (is) bejegyzett bankban nincs forint (vagy egyáltalán semmilyen pénznemű) számlája-számlaszáma, és csak a Revolut révén kezeli a forintos (és esetleg egyéb pénznemű) ki-bevételeit, költségeit, kiadásait?
Előre is köszönöm a válaszodat.
Szia!
1. Nincs magyar, belföldi forint számlaszám: Fizetést nem minden munkáltató fog biztosan így elutalni, vagy a költsége a munkavállalót terheli, több napba is telhet, mire megérkezik a beérkező utalás. Ha egy szolgáltató valamit visszatérítene, akkor az is nehézkes lehet. Vagy elég gyakori eset, hogy Revolutról forintot utal valaki egy szolgáltatónak, a szolgáltató viszont egy másik, partnerbanktól kapja meg a beutalást (Citibank szokott főleg lenni, ezt használja a Revolut a forint utaláshoz). Ha olyan történne, hogy a szolgáltató visszautalna, akkor meg egy magyar forint gyűjtőszámlára fog visszautalni, ami nem a Revolut ügyfél saját forint számlaszáma, pár hetes ügy, mire visszakerül az utalás stb…
2. OBA védelem azért nem rossz… A Revolut ügyfeleket a litván betétbiztosító védi. Nem tudom, hogy a gyakorlatban miként működne egy esetleges kártérítés, több millió Revolut ügyfél esetén. Ilyenre én nem számítok (hogy esetleg a Revolut bankkal bármi is történne, de biztosat sem én és más sem tud mondani a jövőre nézve) és én nagyobb kockázatot elviselek, de minden megtakarításomat sem a Revolutnál, sem másik, egyetlen banknál sem tartanám. Minimum 2 banknál/pénzintézetnél, de inkább több helyen tárolom a vagyonomat, befektetéseimet…
3. Van már Magyarországon olyan bank, ahol nem magasak a díjak vagy nincs is, érdemes körülnézni.
Persze mindenki eldönheti saját maga, ezek mind az én, saját véleményem. 🙂