Lightyear TBSZ 2025: Tudnivalók és megnyitása lépésről lépésre

Lightyear TBSZ számla díjmentesen!

A Lightyear applikációban minden Magyarországon adózó Lightyear-felhasználó számára díjmentesen elérhető a tartós befektetési számla (TBSZ).

2024 januárjáig a TBSZ számlák megnyitása a legnépszerűbb szolgáltatóknál, mint például az Erste Broker, az OTP, a K&H Értékpapír vagy az Interactive Brokers kereskedési felületein volt lehetséges. Bár az Interactive Brokers díjszabása jelentős előnyt nyújtott a többi szolgáltatóval szemben, a Lightyear most díjmentes TBSZ számlavezetést kínál, ezzel új lehetőséget teremtve a magyar befektetők számára.

A Tartós Befektetési Számla (TBSZ) egy adókedvezményes hosszú távú befektetési számla magyar adórezidensek számára.

A legnagyobb előnye, hogy lehetőséget biztosít a befektetési hozamok utáni adóterhek jelentős csökkentésére. A standard személyi jövedelemadó (SZJA) mértéke Magyarországon 15% és a szocho 13%, azonban TBSZ használata esetén ezek az adókulcsok a következőképpen alakul:

  • 3 év után a hozamokra vonatkozó adókulcsok csökkenek. SZJA 10% lesz, míg a szocho 8%.
  • 5 év elteltével pedig teljes adómentesség érhető el, azaz az adókulcs 0% lesz.
  • 5 év után nem csak az SZJA, hanem a szocho (13%) és az árfolyamnyereség utáni adó is nullázható.

Ez a kedvezmény különösen előnyös azok számára, akik hosszú távra terveznek befektetni, hiszen a TBSZ nemcsak a hozam maximalizálásában segít, hanem az adóterhek optimalizálásában is, ami növeli a befektetések tényleges nettó értékét.

Minden brókercégnél évente egy TBSZ számlát nyithatsz, amelybe az adott év végéig (december 31-ig) helyezhetsz el befektetési termékeket, például részvényeket, ETF-eket és más eszközöket. Az év vége után a számla befizetési szakasza lezárul, és a számla „gyűjtőévként” ismert időszaka véget ér. Ezt követően, ha 5 éven keresztül nem nyúlsz a számlához (nem töröd fel és nem adsz el belőle eszközöket), az esetleges nyereségeidre 0% adót kell fizetned.

A számlát azonban idő előtt is „feltörheted”, de ebben az esetben bizonyos mértékű adót kell fizetned, amelynek összege attól függ, hogy mikor bontod fel a számlát. Ha például a 3. év után töröd fel, már élvezheted az adókedvezmény egy részét, hiszen az SZJA adókulcs ekkor 10%-ra csökken, a szocho meg 8%-ra. Ezért érdemes megfontolni a számla idő előtti megszüntetését, hogy ne veszítsd el a hosszú távú kedvezményeket.

Tehát nyithatsz egy adott évben egy TBSZ-t a Lightyear-nél, egy másikat az Interactive Brokers-nél és továbbiakat is, minden szolgáltatónál egyet (persze a Lightyear-en kívül mindegyiknél lesz havidíja és akár más díjai is a TBSZ használatának…).

Egy TBSZ számla megnyitásához szükséges:

  • Több mint 18 évesnek kell lenned.
  • Magyar adórezidensnek kell lenned.
  • Magyarországi lakosnak kell lenned.
  • Minimum 25 ezer forintot be kell tenned a TBSZ-re.

További gyakori kérdéseket és válaszokat a TBSZ-el kapcsolatban lejjebb találsz itt a cikkben.

Teljes adózási leírást nem tudok adni, de a legfontosabb változás az, hogy a 2025-ben nyitott TBSZ számlákra már nem csak az SZJA, hanem a szocho adózás is vonatkozik, ha 5 évnél előtt törnéd fel a TBSZ-t és utána hozamod lenne az eladásokban.

Viszont nagyon fontos az is, hogy olyan befektetési eszközök hozama után is ki kell fizetni a szochot a TBSZ feltörése után, amelyekre egy normál értékpapírszámlán befektetve, majd hozamot szerezve nem kell szocho adót fizetni, pl részvények és ETF-ek.

Tehát 2025-től TBSZ-t már csak tényleg akkor érdemes nyitni és ott befektetni, ha tudod, hogy a gyűjtőév és plusz 5 évig nem töröd fel, egyébként SZJA mellett szocho adót is kell fizetned. Ha 3 és 5 év között töröd fel és eladás után hozamod van, akkor az SZJA és a szocho kevesebb lesz.

  • Ingyenes – nincs számlanyitási, fenntartási vagy kivonási díj.
  • Adóhatékony befektetés hosszú távú befektetőknek.
  • 0% befektetési hozamadó öt év után, vagy 10% három év után.
  • Minimum 25 000 HUF betéti összeg, bármikor lehetséges kivonás (kivonási díj nélkül).
  • Több mint 5500 részvénybe, ETF-be és alapba történő befektetés.
  • Gyors számlanyitás.
  • Amerikai törtrészvények.
  • HUF, EUR, GBP és USD tartása és befektetése többvalutás számlákon keresztül.
  • Az ETF-ekbe történő befektetés mentes a Lightyear végrehajtási díjaitól (más díjak alkalmazhatók az itt található árazás szerint).
  • Akár 4,95% bruttó hozam (ingadozásnak van kitéve) a BlackRock pénzpiaci alapjaival a TBSZ számlán belül.

Ezzel a promócióval maximum 1 millió forintot tudsz átváltani a sima Lightyear értékpapír számládon konverziós díjak nélkül! (de egyszerűen át tudod tenni a devizákat utána a TBSZ egyenlegedre is)

A promóciós kód: ZSOLTFX

Fontos tudnivalók a promóció igénybevételéhez:

Akkor érvényesíthető ez a promóciós kód, ha korábban még nem használtál fel más kódot!

A kód aktiválásától számítva 90 napig érvényes vagy ameddig el nem éred az 1 millió forintos keretet devizaváltásnál. Azután normál díj kerül felszámításra, ami 0,35% a Lightyearnél devizaváltásra.

Fontos, hogy ez csak a normál Lightyear számládon/fiókodban érvényes a díjmentes devizaváltás, ha például TBSZ-t a Lightyear fiókodban és arra beteszel forintot, akkor ott a TBSZ egyenlegeden nem tudsz díjmentesen devizát váltani ezzel a promócióval. Így mindenképpen a devizaváltást a normál Lightyear számládon végezd el és mondjuk az átváltott eurót tedd utána be a TBSZ-re.
A TBSZ egyenlegedről devizát sem tudsz kivenni a normál Lightyear számládra, csak akkor, ha megszünteted a TBSZ-t, ezért végezd el a díjmentes devizaváltást még előtte…

Itt kell érvényesítened a Lightyear mobil appban:
1. Nyomj a bal felső sarokban található kör alakú profilképre.

2. Majd nyomj a ‘Beállítások’ menüpontra.
3. És utána nyomj a ‘Promóciók’ pontra, ott láthatod alul a ‘Promóciós kód használata’ gombot, arra nyomj rá és add meg a ZSOLTFX kódot.

A Lightyear bankközi árfolyamon vált, ami egy kedvezményes, nagyon közeli a piaci középárfolyamhoz (pl. a Revolut vagy Wise árfolyamánál is jobb) és a devizaváltáskor 0,35% díjat számít fel. Ezt a díjat tudod megspórolni maximum 1 millió forint átváltásnál. Több részletben is válthatsz, ahogy eléred összesen az 1 millió forintot, utána már egy alacsony 0,35%-os díjat fog felszámolni a rendszer.

A befektetési szolgáltatást a Lightyear Europe AS nyújtja. A befektetések értéke nőhet, de csökkenhet is. A Lightyear nem nyújt adótanácsadást. Feltételek érvényesek: lightyear.com/terms.

Készítettem egy videót is arról, hogy a 2025-ben hogyan nyisd meg a Lightyear-en a TBSZ-t, miként lehet devizát váltani és beutalni:

Ha elvégezted a Lightyear regisztrációt, akkor lépj be a Lightyear fiókodba a mobil appban vagy asztali böngészőben. Itt a cikkben nem a mobil appból fogod látni a képernyőképeket, hanem asztali böngészőből, viszont mobil appban is ezek vagy hasonlóak a lépések, 1-2 perc alatt elvégezhető az egész.

Menj a profilodra és válaszd ki a Lightyear TBSZ 2025-t:

Lightyear TBSZ 2025 nyitás menüpont

Ezután megjelenik ez a felület és itt nyomj a gombra:

Ezután, ha még nem nyitottál TBSZ-t korábban a Lighyearen, akkor anyja születési névre és a születési helyedre kérdez rá a rendszer, ezt meg kell adni.

Ezután el kell fogadni a TBSZ szerződést:

Majd ezután minimum 25 ezer forintot vagy ezzel megegyező más devizát kell feltölteni a TBSZ-re, ez törvényileg van előírva, hogy ez kell a TBSZ nyitáshoz. Természetesen többet is feltölthetsz, de utána is év végéig december 31-ig bármennyit feltölthetsz majd a TBSZ-re:

Ezután az utolsó részen erősítsd meg a feltöltés összegét és végeztél is, létrehoztad a TBSZ 2025 számlát, a felülete így néz ki:

A Lightyear TBSZ nyitásakor is el kell fogadnod egy olyan feltételt, hogy te magad fogod bejelenteni az adóhatóság felé az új TBSZ számládat 30 napon belül.

Ezután emailt is fogsz kapni a Lightyear-től, amiben egy útmutató doksit is csatolnak, hogy ezt hogyan kell elvégezned.

Röviden az e-papír weboldalán kell bejelentkezned az ügyfélkapu fiókoddal és az emailben érkezett dokumentumban képekkel láthatod, hogy milyen mezőket kell kiválasztanod, mit kell írnod. FONTOS, hogy csatold majd az igazolást a TBSZ nyitásról is, amit a Lightyear emaijében csatolnak.

FONTOS! Amit én még a NAV felé beküldendő levél szövegébe beleírnék, hogy kérj visszaigazolást arra, hogy a TBSZ bejelentést megkapták és rögzítették.

Mindenképpen utána figyeld a visszajelzést, mert ha valamit még kérne a hatóság, akkor arra határidőt fogsz kapni, amit tarts be.

NAV felé csak egyszer kell bejelenteni a TBSZ-t?

Nem! Minden évben az új TBSZ nyitás után 30 napod van arra, hogy ezt a NAV felé bejelentsd! Külföldi szolgáltatóknál kell ezt megcsinálni, mint a Lightyear vagy Interactive Brokers TBSZ nyitások után. Magyarországi székhelyű más brokereknél (pl.: Erste, K&H, OTP) ezt nem kell, ott a szolgáltatók automatikusan bejelentik a NAV felé.

Ez nem kötelező és nem minősül adótanácsadásnak vagy befektetési tanácsadásnak!

A TBSZ fiókodban a számládra nem tudsz beutalni egy másik bankszámládról. Bankkártyás feltöltés lehetséges, de annak plusz díja van a Lightyear részéről.

Tehát, ha be szeretnél utalni, akkor elsőnek a Lightyear normál fiókodba kell beutalnod, ott elérhető egy bankszámlaszám és közleménybe beírandó referencia kód, így oda be tudsz utalni.

A forint átutalás másodperceken belül megtörténik, a Lightyear forint egyenlegen szinte rögtön ott van az összeg. Utána onnan a TBSZ fiókodba át tudod tenni pillanatok alatt az összeget.

Viszont nem biztos, hogy minden összeget be szeretnél tenni, TBSZ fiókból meg kiutalni nem lehet a normál Lightyear számládra, csak ha megszünteted a TBSZ számlát.
Vagy az is lehet, hogy majd 1-2 nappal később fogsz áttenni pénzt a TBSZ-re. addig a normál Lightyear számládon parkol a pénz.

Így az alap Lightyear deviza egyenlegeiden elkezd kamatozni a beutalt összeg, naponta termelődik a kamat és havonta van a kamat kifizetése. Tehát, ha el kezd naponta kamatozni a pénz, az már nyereség és következő évben majd adóbevalláskor ezzel kell foglalkozni, be kell vallani stb…

Ha csak TBSZ-re szeretnél befektetni és nem szeretnél egyébként kamatot kapni a normál Lightyear fiókodban tárolt devizákra, akkor ezt a kamatozást ki tudod kapcsolni (fontos, hogy a ki nem fizetett kamatokat elveszíted), itt:

Nyomj rá a kör alakú profil logódra, mobil appban ez bal felső sarokban találod. Majd a 3. pontra nyomj rá és utána válaszd a ‘Kamat’ menüpontot:

És nyomj a ‘Lemondás’ gombra:

A TBSZ deviza egyenlegeit bankkártyával tudod feltölteni közvetlenül, de ennek díja van a Lightyear részéről. Másik bankszámládról ide közvetlenül nem tudsz beutalni. Hanem banki beutalással a Lightyear normál egyenlegeit tudod feltölteni és onnan egyszerűen, pillanatok alatt tudsz átvezetni összeget a TBSZ egyenlegére.

Lépj be az appba és nyomj a ‘Befizetés’ pontra:

Válaszd ki a devizát és a ‘Banki átutalás’ rész alatt éred el a bankszámla adatokat, amelyekre be tudsz utalni. Fontos, hogy közleménybe be kell írnod egy kódot is, mert csak így tudják majd beazonosítani az utalásodat:

Ezután menj át a TBSZ felületre és ott nyomj a ‘Befizetés’ gombra:

TBSZ forint befizetés

Majd válaszd ki, hogy milyen pénznemben szeretnél átteni pénzt és választ a ‘Your … balance’ opciót, utána add meg az átvezetendő összeget és utána az átkerül a TBSZ-re. FONTOS! Amit a TBSZ-re beteszel, azt utána onnan nem tudod visszatenni a normál, értékpapírszámládra, csak akkor, ha feltöröd a TBSZ-ed, gyűjtőévben sem tudsz onnan így visszatenni:

Lightyear TBSZ forint átvezetés

A bankkártyás feltöltés díjmentes, de maximum 200 000 forintig. Ez egy egyszeri díjmentes limit, bármennyiszer feltölthetsz, de maximum 200 ezer forinting, utána mindig 0,5% díjat kell fizetned a bankkártyás feltöltésért.

Euró beutalásnál is így járj el, de ott saját nevedre szóló, egyedi számlaadatot kapsz, így ott közleményt nem kötelező megadni és tapasztalatom az, hogy Revolutról eurót beutalva, rögtön megérkezik a Lightyear eurós egyenlegére. Persze ez a küldő banktól is függ, hogy az milyen gyorsan végzi el a kiutalást, vannak olyan bankok, ahol másnap, 1-2 nappal később küldi ki az euró SEPA utalást.

Revolutról is be lehet utalni forint összeget?

A Revolut jelenleg nem ad belföldi forint bankszámlaszámot a forint egyenlegéhez, viszont forint kiutalást díjmentesen, korlátlanul el tudsz végezni.

Lightyear számládra is be tudsz utalni forintod, viszont arra kell számítanod, hogy a beutalási idő hosszabb lehet, pár órától pár munkanapig is eltarthat (míg egy azonnali utalási rendszert használó belföldi bankból másodpercek alatt a Lightyear-re érkezik az összeg) és mivel a Revolut egy partnerbankot használ a forint utalásokhoz, így a fogadó fél nem látja azt, hogy a küldő félnek mi a neve.

A Lightyear előírja az, hogy a beutalás csak megegyező személytől érkezhet meg, emiatt az ügyfélszolgálat elkérheti az utalás bizonylatát, amit a Revolut fiókodban az elutalt összegnél, a tranzakciónál le tudsz tölteni.

A tranzakciónál menj a ‘Megerősítés’ melletti Letöltés-re és ott letöltheted a dokumentumot, ami tartalmazza az utalás részleteit és a neved is rajta lesz, ezt kell csatolnod a Lightyear ügyfélszolgálatának. Ezt akár minden beutaláskor elkérhetik.

Több szolgáltatónál is elérhető a Tartós Befektetési Számla és egy adott évben nem csak egy TBSZ-t tudsz nyitni, hanem többet is, de mindegyiket egy külön szolgáltatónál kell nyitnod (egy szolgáltatónál egy adott évben egy TBSZ nyitható).

Mindegyiknek meg vannak az előnyei és hátrányai, mások a költségek, a lehetőségek és minden befektetőnek más számíthat. Vannak akik a TBSZ számlákat is diverzifikálják és biztonságuk maximalizálása érdekében több szolgáltatónál is nyitnak TBSZ-t minden évben.

Ebben a táblázatban kapsz egy összehasonlítást a díjakról, ha ezek alapján döntenél. A táblázatot próbálom mindig naprakészen tartani, de a díjak változhatnak idővel, így mindig nézd meg a szolgáltatók oldalait is:

Lightyear TBSZInteractive Brokers TBSZK&H Értékpapír TBSZErste Netbroker TBSZOTP
Számlanyitás díj:0 Ft0 Ft0 Ft0 Ft0 Ft
Számlavezetési díj:0 Ft2000 Ft / hó / bármennyi számla*199 Ft / hó / számla (csak start és bronz csomagban)350 Ft / hó / számla – max. 4 TBSZ-ig van díj0,09%-tól,
min. 976 Ft vagy évi 0,12%
Állományi díj:NincsNincs0,0125%, max. 4900 HUF / hó (csak start és bronz csomagban)0,015% / hó (50 millió HUF felett nincs ilyen díj)Számlavezetési díj tartalmazza igazából
Kiutalások: (
a brókerhez nem kapcsolódó bankszámlára)
0 FtHavi 1 ingyen, 6000 Ft/10 USD/8 EUR0,25%
Min. 500 Ft, max. 20 000 Ft (deviza ugyanennyi)
0,2%
min. 842 Ft, max. 13 624 Ft
Deviza kiutalás: 0,45% min. 500 Ft max. 15 000 Ft
0,2%,
min. 990 Ft, max. 16 022 Ft
Euró alapú ETF-ek: (XETRA-n kereskedett)0 Ft0,05%-tól
min. 1,25 €
0,6% vételi díj
változó eladási díjakkal
0,45%
min. 7 €
0,5%
EU részvények:1 euró0,05%
min. 1,25 €
0,25% – 0.4%
min. 6,99 €
0,45%
min. 7 €
0,5%,
min. 7,99 USD
USA részvények:max. 1 $0,0035 $ / részvény
min. 0,35 $
0,25% – 0,4%
min. 7,99 $
0,45%
min. 7$
0,5%-tól,
min. 7,99 USD
Valutaváltás (FX):0,35%0,2%
min. 2 €
1%~0,7%változó
összegtől és devizától függ
A díjak időközben változhatnak, mindig nézd meg a szolgáltatók díjlistáját!
* Az Interactive Brokers TBSZ havidíja minden hónapban akár teljes egészében felhasználható a kereskedési díjakra, devizaváltásokra… Így ha például veszel 3 USA részvényt, váltasz egyszer és ennek a díja nem több, mint 2000 forint, akkor nem kell fizetned ezekért pluszban…

Most asztali böngészőben (Chrome) fogom neked bemutatni, de természetesen ezt a mobil appban is eléred, ott is minden műveletet el tudsz végezni.

Lightyear TBSZ felülete

A széfeket itt a TBSZ-en is eléred, tökéletes választás arra, ha van be nem fektetett készpénzed, amit mondjuk tartogatsz még későbbi részvény, ETF vásárlásokra, akkor azt addig tedd be egy ilyen széfbe és valamennyit fog kamatozni addig is. De ha befektetésed egy részét nagyon alacsony kockázatú befektetésben szeretnéd tartani, akkor arra is megfelelő lehet a széf:

Lightyear TBSZ széfek

Részvények és ETF-ek szűrése, keresése

Van a Lightyearben egy nagyon hasznos menüpont, amelyben részvényeket és ETF-eket tudsz keresni, rengeteg szűrési lehetőség is van. Érdemes ezt használni, én főleg ETF-ek keresésére használom:

Lightyear részvény alap válogatása

Ha egy adott részvényre, ETF-re rámész, akkor a ‘Figyelés’ gombra nyomva, hozzáadja a figyeőlistádhoz:

A figyelőlistádat meg itt éred el:

Lightyear TBSZ saját figyelőlista

A TBSZ egyenlegedre be tudsz tenni bármennyi pénzt és azt nem kötelező be is fektetned, akár 5 évig is ott állhat készpénzben a TBSZ-en az összeg. Előfordulhat, hogy valaki úgy látja, hogy most nem fektetne be a TBSZ-en rögtön, hanem várna vagy nem egyszerre akar valaki bevásárolni részvényekből és ETF-ből, hanem elosztva, átlagolva mondjuk havonta fektet be.

Ezekben az esetekben van arra lehetőség, hogy a be nem fektetett pénz kamatozzon, havonta kifizetve a kamatokat. Normál Lightyear értékpapírszámlán is elérhetőek a ‘Széfek’, de ezek ugyanúgy TBSZ-en belül is megtalálhatóak.

A világ legnagyobb alapkezelőjének (BlackRock) pénzpiaci alapjait vásárolhatjuk (ezek a legalacsonyabb kockázatú pénzpiaci befektetéseik), amelyek ugyanúgy kötetlenek, bármikor be lehet tenni összeget és ki is lehet venni. (A BlackRock a világ legnagyobb vagyonkezelője, több mint 10 billió dollárt kezel magánszemélyek és vállalatok számára szerte a világon.)

Euróban, amerikai dollárban és angol fontban tudjuk így kamatoztatni a készpénzünket. Az éves kamatok mértéke folyamatosan változhat.

Van, aki diverzifikálja a befektetéseit és valamennyit ilyen pénzpiaci alapokban is tart, nem fekteti be az összes pénzét 5+ évig a TBSZ-en részvényekbe, ETF-ekbe, erre is jók lehetnek ezek az alapok.

Kereskedhetek a TBSZ-en, miután az lezárult?

Igen, a gyűjtőév lezárulta után annyi történik, hogy arra a TBSZ-re már nem tudsz betenni több készpénzt. Viszont, ami a TBSZ-en van, akár készpénzt, akár részvények, ETF-ek, azokat eladhatod, ismét vehetsz, a készpénzt széfekbe beteheted, kiveheted az évek alatt (persze itt érdemes pénzügyileg tudatosnak lenni és sokszor jobban megéri az, ha hosszútávon fektetünk be és nem ki-be szállunk…).

Ha 5 év alatt a TBSZ-re betett 2 millió forintból végül 4 millió lesz és az 5 év után feltöröd a TBSZ-t, akkor a 2 millió forint nyereségre semennyi adót nem kell fizetned.

Mikor lehet TBSZ-t nyitni és beutalni, mi az a gyűjtőév?

Minden évben január 1. és december 31-én lehet az adott szolgáltatóknál TBSZ-t nyitni. Ebben az időszakban tudsz pénzt betenni a TBSZ-re, ez a gyűjtőév, a 0. év.

December 31-én éjfélkor zárul a TBSZ és utána január 1-én kezdődik el az 1. év.

Ezután nem tudsz arra a TBSZ-re több pénzt beutalni és nem is tudsz onnan kivenni, csak akkor, ha feltöröld a TBSZ számládat. Ezt megteheted, de akkor az megszűnik és ha értél el nyereséget, akkor majd adóznod kell belőle stb…

Ami pénzt betettél a gyűjtőévben a TBSZ-re, utána a gyűjtőév lezárása után abból a pénzből tudsz kereskedni, részvényeket, ETF-eket venni, eladni stb… A Lightyear-en arra is van lehetőséged, hogy a be nem fektetett készpénzt a TBSZ-en pénzpiaci alapokba tedd be, amit széfek néven találsz. Alacsony kockázaton évi pár százalékot kapsz.

Kamatot kaphatsz a TBSZ számlán nem befektetett pénzed után?

A helyi törvények miatt nem fizethet a Lightyear kamatot a TBSZ számládon. Viszont széfekkel, alacsony kockázatú befektetési alapokkal (euróban, amerikai dollárban és angol fontban) tudsz kamatokat szerezni a TBSZ-en.

Lehet több mint egy TBSZ számlád?

Nem, egy szolgáltatónál évente egy számlát nyithatsz. A számla bezárása megakadályozza, hogy ugyanabban az évben újat nyiss. Az év a naptári év, amikor megnyitottad a számlát. Az év folyamán pénzt helyezhetsz el. Az év után már nem teheted.

Viszont több szolgáltatónál nyithatsz TBSZ-t egy adott évben is, így nyithatsz akár 3 TBSZ-ed is egy gyűjtő évben…

Hogyan helyezhetsz el pénzt egy TBSZ számlán?

  • Általános Lightyear számládra tudsz banki beutalással pénzt betenni. TBSZ-en erre nincs lehetőség, ott bankkártyás befizetés elérhető, aminek viszont díja van a Lightyear részéről.
  • Az általános egyenlegeidről gyűjtőévben gyorsan, bármikor át tudsz tenni díjmentesen összeget a TBSZ egyenlegeidre.
  • Vedd figyelembe, hogy csak a gyűjtési évben helyezhetsz el pénzt az adott TBSZ számládon.


Hogyan utalhatsz/transzferálhatsz át részvényeket a TBSZ számlámra?

Csak pénzt helyezhetsz el! Részvényátutalás nem lehetséges.

Mi a legkevesebb és a legmagasabb összeg, amit egy TBSZ számlára elhelyezhetsz?

Minimum 25 000 forintot. Nincs felső határ a maximum elhelyezhető összegre.

Melyik valutákat fogadja el egy TBSZ számla?

A számla minden olyan valutát támogat, amit az általános számlád is, tehát jelenleg magyar forint, euró, amerikai dollár és angol font.


Mi történik az ötéves zárolási időszak végén?

Jelenleg: Minden eszközt átutalnak a fő számládra, és a TBSZ számla megszűnik. A hozamok adómentesek.

De sok más szolgáltatónál lehet kérvényezni azt, hogy az 5 év lejárta után egy gyűjtőév nélküli újabb 5 éves TBSZ-re tegyék át. A Lightyearnél még 2024. januárban indult el az első TBSZ, így van 5 év még az első TBSZ végéig és valószínűleg meg lesz addig az oldva, hogy több opció is legyen, például ez az újabb TBSZ-re áttranszferálás lehetősége azoknak, akik 5+ évig nem akarnak még kiszállítni a befektetéseikből…

Milyen pénzügyi eszközökkel kereskedhetek egy TBSZ számlán belül?


Ugyanazokkal az eszközökkel kereskedhetsz, amelyek a személyes számládon elérhetőek. A Lightyearnél több mint 3500 nemzetközi részvény, ETF és MMF közül válogathatsz.

Széfek is ugyanúgy elérhetőek a Lightyear TBSZ-en, így szinte kockázatmentesen nagy befektetési alapnál tudsz kamatot szerezni készpénzre.

Mikor vehetem ki az eszközöket a TBSZ számlámról?

Bármikor hozzáférhetsz az eszközeidhez, de a 3 és 5 éves határidők előtti kivonás befolyásolja az adókedvezmény jogosultságát a hozamok után. A harmadik év végén kiveheted. Az adózási szabályok a kivonás időzítésétől függnek.

Mi a folyamat az adók fizetésére egy TBSZ számlán?

Bár a TBSZ számla az befektetési hozamadót 0%-ra csökkenti öt év után, még mindig neked kell meghatároznod és fizetned az adót — különösen, ha a TBSZ számládat előtte zárod. Adóigazolásokat biztosítunk.

Mikor zárul be vagy szűnik meg a TBSZ számlám?

A TBSZ számlád a 5 éves időszak végén szűnik meg, vagy bizonyos feltételek, mint például az érték 0 HUF alá esése esetén.

Adómentesek-e a TBSZ számlán a részvényosztalékok?

Csak a magyar részvényosztalékok adómentesek. A külföldi részvényosztalékok nem.

A befektetési szolgáltatásokat a Lightyear Europe AS nyújtja. Felhasználói feltételek érvényesek: lightyear.com/hu/terms. Kérjen szakszerű pénzügyi tanácsadást ha szükséges. A Lightyear nem nyújt adótanácsadást.

A cikkben olyan partner linkek találhatóak, amelyeken keresztüli regisztrálás után akár én jutalékot is kaphatok. Ha ezen keresztül regisztrálsz/vásárolsz, akkor nem fizetsz többet, sőt sokszor még így kaphatsz kedvezményt/krediteket vagy hosszabb ideig kipróbálhatod ingyen az ajánlott eszközt. FONTOS! Én csak olyan dolgokat ajánlok partner linkkel, amelyeket én is aktívan használok/használtam, előfizetek rá és teljesen pozitív véleményem van róla. ????

Fontos!: A cikkben leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Nincs közvetlen kapcsolatom a Lightyear-rel és nem tartozok felelősséggel a szolgáltatásuk iránt! Bármilyen probléma, kérdés esetén a Lightyear ügyfélszolgálatát kell felkeresni!

Ha lenne további kérdésed, akkor használd a kereső mezőt, sok más Revolut-tal kapcsolatos cikket találsz még:

Fontos!: A cikkben leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Nincs közvetlen kapcsolatom a Revoluttal és nem tartozom felelősséggel a szolgáltatásuk iránt. Bármilyen probléma, kérdés esetén a Revolut ügyfélszolgálatát kell felkeresni. A cikkekben olyan ajánlói (affiliate) linkek találhatóak, amelyeken keresztüli regisztrálás után akár én jutalékot is kaphatok.

Hozzászólás
A hozzászólásod nem fog automatikusan megjelenni, csak a moderálás után. A megadott email cím nem lesz látható és nem lesz tárolva, nem fogok hírleveleket küldeni. Viszont, ha megválaszolásra kerül a hozzászólásod, arról értesítést fogsz kapni a megadott email címedre.